Sotva začal v Česku růst počet potvrzených nakažených nemocí Covid-19, zmizela z obchodů a skladů veškerá dezinfekce. Její akutní nedostatek obratem začala řešit katedra jaderné chemie (KJCH) na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI), která prakticky ze dne na den zahájila výrobu dezinfekce AntiCOVID.

Už v pondělí 9. března tak mohli zaměstnanci i studenti stočit první desítky litrů zatím pro potřeby ČVUT. Po měsíci a půl, v pátek 24. dubna, se statistika výroby zastavila na objemu 112 tisíc litrů! „Koncem dubna jsme výrobu ukončili, protože se naplno rozjela průmyslová výroba dezinfekce, která je samozřejmě výrazně efektivnější, než co jsme schopni na půdě fakulty realizovat,“ vysvětluje doc. Václav Čuba z KJCH, který se na výrobě také podílel.